תיכון הנדסאים הרצליה

שש שנתי למדעים וטכנולוגיה

קצת עלינו...

תיכון הנדסאים הינו מהתיכונים הטובים והמובילים בארץ.

תיכון הנדסאים הרצליה המאפשר רצף שש שנתי, מהווה דגם יחיד במינו של תיכון על אזורי עיוני-מדעי טכנולוגי בשילוב מדעי ההנדסה הרב תחומית, הנדסת תוכנה, מגמת ביוטכנולוגיה.  התלמידים לומדים במרכז המדעים החדשני, אשר בו שמונה מעבדות המאפשרת לתלמידים לעמוד בחזית המדע והטכנולוגיה.

בוגרינו יוצאים לדרכם העתידית עם תעודת בגרות איכותית. זאת אודות להרכב מקצועות, אשר פותח בפניהם את הדלתות בפקולטות המבוקשות ביותר: לימודי הנדסה, רפואה ומדעים מדויקים.

ביה"ס מאופין בהקשבה ובמדיניות הדלת הפתוחה.

מושם דגש על דיאלוג והעצמה אישית, יחס לפרט, קבלת האחר והשונה תוך כבוד הדדי ומעורבות בקהילה.

למידה על הבעיות הסביבתיות והדרכים לטיפול בהן, העלאת המודעות לתחום התופס תאוצה הולכת וגדלה. התפתחות זו, מביאה לעליה בדרישה לאנשים מומחים בתחום. הלמידה מעודדת מעורבות קהילתית סביבתית ורגישות לאיכות הסביבה.

כל זאת תוך התנסות במגוון מיומנויות, במסגרת הלמידה הכיתתית והחוץ כיתתית/בי"ס.

פרויקט- חממה עתידנית משולבת בטכנולוגית מים, אנרגיה ירוקה ומעורבת בקהילה.

טביעת רגל אקולוגית.

תכנית FLL – חושפת את התלמידים הצעירים לעולם האמיתי של אתגרים הנדסיים, זאת על ידי בניית רובוט אוטונומי. בהנחיית מדריכים ודמיונם הרב של התלמידים, מגלות קבוצות FLL עולם מרגש של אפשרויות המתבסס על שיתוף פעולה, עבודת חקר וחשיבות התרומה לקהילה.

התוכנית כוללת השתתפות בתחרויות FIRST.

שוק ההון – כלים לניהול כלכלי מושכל, בניית תקציב, תרבות צריכה מודרנית ועוד.

דיאלוג אישי- התלמידים נפגשים עם מורים מובילים לדיאלוג אישי מעצים בקבוצות קטנות.

לוויינים וחלל - התוכנית הינה מולטידיסציפלינרית ומטרתה לממש את הפוטנציאל של התלמידים בנושאי הטכנולוגיה המתקדמים של החלל. התלמידים מפתחים פרויקטים בתחנת הקרקע הלוויינית. תלמידי הקבוצה שיגרו את הננו לווין דוכיפת 1, 2 ו- 3  לחלל.

פיסיקה - עפ"י תוכנית עתודה מדעית טכנולוגית.

מבוא לסייבראלגוריתמיקה ותיאוריה.